instagramda nasıl yorum kapatılır? (instagramda yorum kapatma)

Öncelikle instagram da yorum kapatma özelliğiyle bir çok gereksiz yorumdan kurtulabileceğiniz bir algoritma vardır. Bunu bilmeyenler için burada yayınlıyoruz.

Sizlere daha kolay gelmesi ve daha kolay şekilde erişebilmeniz için güzel bir hizmet. Yorum kapatmada gelen özellikte 2 nokta mevcut..

 • İnstagram Yorum Kapatma
 • İnstagram Yorum Filtreleme
 • İnstagram Yorum Kapatma Nedir? Nasıl Kullanılır

  Instagram’a giriş yaptınız ve herhangi bir gönderinizin üzerine geldiniz. Bu gönderinizi yorumlara kapatacağız. Yorumlara kapatmak istediğiniz gönderiniz için bunu yapacaksınız.

  Gönderinin üzerine geldikten sonra sağ üst köşede yer alan (…) üç noktaya tıklıyoruz. O üç noktaya tıkladığımızda karşımıza Paylaş, Düzenle, Sil, Yorum Yapmayı Kapat, Paylaşım URL’sini Kopyala diye seçenekler çıkacaktır. Biz buradan yoruma kapatmayı istediğimiz gönderimizde Yorum Yapmayı Kapat seçeneğini seçerek o fotoğrafımızı yoruma kapatabiliyoruz. Aynı şekilde de işlem yaparak kapatmış olduğumuz gönderimizi tekrardan yorum yapmaya açabiliyoruz.

  Instagram Yorum Filtreleme Nedir? Yorum Nasıl Filtrelenir?

  Yorum kapatma özelliğini öğrendik. Şimdi sıra geldi kötü ve istenmeyen yorumları filtrelemeye bu işlemde çok basit. Eğer ki ahlak dışı, taciz ve tehdit içeren gereksiz yorumlar üzerinde tek tek arama yapmadan onları tek celsede filtrelemek istiyorsanız bu sistem de tam sizlik. Filtreleme sistemini devreye geçirmek için instagram profilinizin sağ üst köşesindeki “Seçenekler” ve oradan da Yorumlar simgesine tıklayın. Yorumlar bölümüne geldikten sonra Uygunsuz Yorumları Gizle butonunu aktif edeceksiniz. Daha sonrasında hemen o bölümün altında Uygunsuz Anahtar Sözcükler diye bir bölüm var. Oraya da istemediğiniz kelimeleri yazacaksınız ve dikkat edin yazarken yazmış olduğunu her kelime arasına virgül koymayı unutmayın.

  0 Yorum

  Yorum Yap

  Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.