İnstagramda Canlı Yayın Kaydet Özelliği Nasıl Yapılır ?

İnstagram ’da Canlı Yayın Kaydet Özelliği Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere İnstagram, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Buradan hesap açan kişi ve kurumlar, bu sosyal medya platformunu diledikleri gibi kullanabilmektedir. Özellikle reklam amaçlı yapılan uygulamalar için son derece ideal bir zemin yarattığı düşünülürse İnstagram’da canlı yayın özelliği nasıl yapılır sorusu için de cevap vermek gerekebilir.

Canlı Yayın Ne İşe Yarar?

İnstagramda canlı yayın yapmak, takipçilerinizle kendi düşüncelerinizi, yaşadıklarınızı ya da ürünlerinizi paylaşmak için önemli bir uygulamadır.  Bunu nasıl değerlendireceğiniz elbette tamamen sizin kararınız olmakla beraber, kurumsal- bireysel düzeyde de uygulamalar yapabilirsiniz. Ancak her ikisinin amaçlarının farklı olabildiği gibi aynı olabileceğini de unutmamak gerekir. Yani canlı yayını reklam amacıyla kullanabileceğiniz gibi sadece paylaşım için de kullanabilir veya her ikisini de tek bir platformda yapabilirsiniz.  Ancak kapsamlı ve büyük bir uygulama istiyorsanız alt yapıların daha sağlam olmasına özen göstermeniz gerekir. Örneğin bir satış firmasıysanız, bunun için de İnstagram üzerinden sosyal medya reklam platformu yaratmak istiyorsanız, bunun için sadece canlı yayın değil aynı zamanda farklı oluşumları da desteklemeniz gerekir.

Hangi Güncellemeyi Kullanmalıyım?

İnstagram canlı yayın kullanımı için öncesinde sürüm güncellemesinin yapılması gerektiğini belirtmek gerek. İnstagram canlı yayın sürümünde güncellemede 10,12 olarak bir uygulama yapmanız mümkündür.

Yayın Akışı Hakkında

İnstagram üzerinde canlı yayını başlatmadan önce birkaç işlemden bahsetmek gerekmektedir.    Akışın kullanım amacına uygunluğunu test etmeniz ve temel özellikleri ayarlamanız gerekmektedir. Başlatma işlemi kolay olsa da bunu kaydetmeden ve yayını yapmadan önce hazırlamanız önerilir. Özellikle reklam amaçlı yapan firmalardansanız, bunu daha iyi bir zemine oturtmanız gerekmektedir. Zeminin sağlam olmaması her konuda sıkıntı yaratabilir.

Nasıl Başlatırım?

Genel anlamda İnstagram’da canlı yayın özelliği nasıl yapılır şeklinde bir sorunuz varsa, kayıt işlemi öncesinde başlat tuşuna basmanız önerilir. Bunun dışında canlı yayın devam ederken kaydedebilirsiniz. Ancak bu uygulama sizin canlı yayın akışınızı etkilemeyecektir. Var olan hard disk kayıt işlemlerinden bağımsız bir şekilde varlığını devam ettirir. Bu açıdan kafada soru işareti kalmamasına da ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.

 

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.