İnstagram’da Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram’da Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

Instagram kullanıcıları zaman zaman hesaplarında akış yenilenemedi hatası almaktadır. Bu hatanın nedeni genelde internet kaynaklıdır. İnternet bağlantı sorunları söz konusu olduğunda instagram hesabında birçok problem de beraberinde gelir.

Wifi bağlantısı olmadığında, telefonunuz hata verir ve akış yenilenemez. Bu yüzden bağlantının sağlam olması şarttır. Birçok kişinin merak ettiği akış sorunlarının sebepleri genelde aşağıdaki gibidir:

  • Wi-Fi ya da 3G/4.5G sinyalinde zayıflık olabilir,
  • DNS kaynaklı bir sorun oluşabilir,
  • Telefonunuzun ön belleği dolu olabilir.

Bu sorunların çözülmesi DNS adresi tanımlayabilir veya VPN programı kullanarak yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun ön belleğini temizlemek de sorununuzu çözebilir. Bunun için ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girerek, uygulamaları yönet bölümüyle ön belleği temizleyebilirsiniz.

Sorun Çözülmezse Ne Yapılmalı?

Sorun çözülmezse en işe yarar yollardan biri olan uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek çözüm olacaktır. Bu işlem sırasında instagram’ı kaldırıp yeniden başlattığınız akıllı telefonunuza App Store ya da Google Play Store üzerinden yeniden uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Problemin çözülmemesi halinde instagram ekibiyle iletişime geçerek sorunu ve uyguladığınız çözümleri bildiren bir ileti yazabilirsiniz. Bu ileti sonrasında en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

Instagram Bağlantı Hataları Nasıl Düzelir?

Bağlantı hataları internet bağlantınızın kotasındaki eksikliklerden de kaynaklanabilir. Bu yüzden her zaman iyi bir bağlantı sağlamanız mümkün olmayabilir ve bu nedenle geçici olarak akış yenilenemeyebilir.

Birçok kişinin merak ettiği internet bağlantı sorunlarının giderilmesi için ihtiyaç duyulan bağlantılar, akıllı telefonlarınızın internet bağlantılarındaki kapsamama durumu söz konusu olduğunda da akış sorununa neden olabilir.

Bağlantı sorunu nedeniyle akış yenilenemedi hatası alan birçok kişi, wi-fi bağlantısı olduğunda yeniden giriş yapabilir.

Instagram Ayarları

Akıllı telefonlarınızda bulunan uygulamalar bölümünden instagram uygulamalarının bağlantı ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Birçok kişi sadece wi-fi bağlantısı söz konusu olduğunda instagramdaki akışın yenilendiğini görür. Bunun için uygulama ayarlarını kontrol altına almanız gerekir. Cep telefonu operatörünüzden de girebileceğiniz instagram ayarlarını eksik yapmadığınız sürece, akış yenilenemedi hatası alabilirsiniz. Bu yüzden gerekli kontrolleri yaparak hesabınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.