instagram video yükleme sorunu ve çözümü

Merhabalar arkadaşlar kullanıcıların sık sık rastlamış olduğu instagram video yükleme sorunu nedir ve nasıl ortadan kaldırılır? Bu yazımızda bunu derliyoruz. Bu sorunu bir çok kullanıcı aldığı için artık kullanıcılara bıkkınlık getirmeye başladı. Bizler de sizler için bu sorunu kaynağından yok etmenin yolunu sizler ile paylaşmak için bu yazıyı paylaşıyoruz. Şimdi soruna giriş yapalım ve hep birlikte çözelim!

İnstagram video yükleme sorunu neden oluyor?

Instagram video yükleme sorununun en büyük sebepleri yüklemeye çalışılan video formatı veya video telefonunuz ile çekildiyse süre sınırını aşıyor olmasıdır. Diğer büyük sebep ise Instagram’ın sizin telefonunuzdaki hafızasının dolu olma sebebidir. İnstagram’a atmış olduğunuz hikaye, fotoğraf ve videolar telefonunuzdaki Instagram uygulamasının alanından yemektedir. Bu alandan yedikçe de bir süre sonra bellek dolacaktır ve bu da sizin video yüklemenizi engelleyecektir. Peki biz bu durumda neler yapmalıyız? derseniz onu da sizler için şöyle anlatalım.

instagram video yükleme sorunu çözümü

Eğer videoyu siz kendi telefonunuzla çektiyseniz sorunsuz bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Çünkü sizin kendi telefonunuzla çekmiş olduğunuz video formatı İnstagram altyapısı ile uyumludur o yüzden yüklenmesi gerekir. Ve videomuz standart sürenin üzerinde değilse yine sorunsuz şekilde yüklenmesi gerekir. Bu ikisi var ve hala yüklenmiyorsa. Sorun sizin Instagramı aktif kullanışınız ve bu kullanışın yüzünden telefondaki Instagram belleğini doldurmuş oluşunuz. Tabii bunun da bir çözümü olduğu için hemen Iphone ve Android için çözüm yollarını sizlere aktaralım.

Iphone İçin

Telefonunuzda bellek kaplayan bazı dökümanları silin, fotoğraf, video veya kullanmadığınız uygulamalar olabilir.

Ardından, Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram’ı seçin > Instagram’ı Sil seçeneğini seçin, ardından Instagram kapladığı belleğiyle beraber silinecek ve ardından Instagram’ı tekrar indirin.

Video yüklemeyi tekrar deneyin, sorun çözülecektir.

Android İçin

Sizler de telefonunuzda yer kaplayan uygulamaları veya fotoğrafları vb. temizlemeye çalışın.

Ardından, Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçin.

Sonrasında, Instagram’ı açın ve tekrar Video yüklemeyi deneyin, sorun düzelecektir.

2 Yorum

ugur cetintas sagt:

Cevapla
15 Nisan 2017 um 10:16

android için olanını defalarca kez denedim, verileri temizle yapıp instagram da videoyu tekrar yüklemeyi deneyince yine hep aynı problem, video yarıya kadar yükleniyor ve sonra ortalarda bi yerde takılıp kalıyor. bi doluyor bi boşalıyor….

Özgür arslan sagt:

Cevapla
27 Nisan 2017 um 02:56

Sorunu çözebildinizmi acaba ?

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.