İnstagram Hesabım Takip Yapıyor

Instagram Hesabım Takip Yapıyor

Instagram hesabınızda bazen kendi kendine başka hesapları takip ettiğinizi görebilirsiniz. Birçok kullanıcı instagram hesabım takip yapıyor diyerek birçok sorun yaşamaktadır. Bu durumun temel nedeni daha önce yüklediğiniz birçok uygulamanın bilgilerinize erişebilmesine izin vermeniz olmaktadır.

Verdiğiniz izinler siz uygulamaları silseniz bile hesabınızın kullanılmasına neden olur. Bu durumu önlemenin tek yolu, bilgisayar aracılığıyla instagram.com adresine girerek, aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekecektir.

  • Bilgisayarınızın tarayıcısından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza girin,
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirin,
  • Profili düzenle bölümünden uygulamaları yönet kısmına geçin,
  • Listeden gereksiz ve güvenilir olmayan uygulamalara girerek erişimi iptal et linkine tıklayın.

Tüm Bunlara Rağmen Hala Sorun Düzelmezse Ne Yapılabilir?

Sorun hala düzelmezse, telefonunuza format atmayı deneyin. Telefonunuzda yüklü olan programlar da bu duruma neden olabilir.

Tüm programları silerek, uygulamalara erişimi tamamen kaldırın. Instagram takipçi sitelerinde yer alan takipçiler de bu şekilde kullanıldığı için birçok kullanıcı risk alır. Çok fazla uygulama indirip silmezseniz ve erişim izinleri verirseniz, kolay bir şekilde hesabınızda işlem yapılması mümkün olur.

Birçok kişi instagram kendi kendine başkalarını takip ediyor sorunun bu şekilde çözüme ulaşması mümkün olabilmektedir.

Instagram Uygulama Kaldırma

Insragram uygulama kaldırma konusunda bilgi sahibi olmayan kullanıcılarımız bilgisayardan girilmeyen bu uygulamaya giriş izni verilen diğer uygulamaların akıllı telefonlardan kaldırılmasının sorunu çözeceğini düşünürler.

Oysa bu yeterli olmayabilir. Bilgisayarlardan giriş yaparak erişim izinlerini iptal ederek sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Bazı kullanıcılarda sorun hala devam etmektedir. Böyle durumlarda önce instagramı silip yeniden yüklemek, yine sorun devam edecekse akıllı telefona format atmak ve instagram şifresini değiştirmek mümkün olabilir.

Instagram Hesabı Çalınması

Eğer instagram hesabının çalınması durumuyla karşı karşıya kaldıysanız, hemen Facebook hesabına girerek instagram ekibine sorununuzu iletebilirsiniz.

Size daha önce kullandığınız şifrelerden biri ya da önceki paylaşımlarınız sorulacaktır. Ayrıca kurumsal üye olup olmadığınız hususu da dikkate alınacak, gerekli tedbirler alınacaktır. Bildirimi ne kadar çabuk yaparsanız o kadar çabuk çözüm bulabilirsiniz ve hesabınızı geri alabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.