İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim ?

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Birçok kişi zayıf parolalar nedeniyle Instagram hesabının çalınması durumuyla karşılaşır. Bu durumun önüne geçilmesi zor olsa da, hesabın geri alınması imkansız değildir.

Birçok kişi instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim sorusunu yönelttiği destek forumlarında, şifremi unuttum bölümünden yeni şifre oluşturarak hesabını geri alabilir. Ancak bu durum da mümkün olmadığında, instagram’a mesaj göndererek hesabın geri alınması için gerekli paylaşımları yapar.

Hesabınızın başkası tarafından ele geçtiğini düşünüyorsanız ve mailiniz de değişmişse, buradan instagram’a durumu bildirmeniz gerekecektir.

Adım Adım İnstagram Hesabı Geri Alma

Öncelikle ilgili yerden benim hesabım seçeneğini tıklayarak başkasının eline geçen hesabınız hakkında bildirim yapın.

Daha sonra kullandığınız mail adresi ve son erişim yaptığınız şifreyi ilgili ekrana girin. Daha sonra bireysel ya da kurumsal hesap olup olmadığını seçerek gönder linkine tıklayın. Hesabınızı inceleyen yetkililer size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Instagram Hesabı Çalınınca Başınıza Neler Gelebilir?

Size ait olan bir şeyin çalınması elbette ki kötü bir durumdur. Ancak bunun önüne geçebilmeniz için ilgili değişiklikleri yapmanız şarttır. Çünkü sizin adınıza paylaşımda bulunabilen hackerlar, insanları da yanlış etkileyebilir.

Ayrıca fotoğraflarınızı kullanarak farklı ortamlarda insanlara sunabilirler. Bu yüzden kişisel bilgileriniz ve diğer paylaşımlarımızı riske atmamak için şifrenizi güvenli hale getirmeniz gerekir. Özellikle ünlü isimlerin hesaplarını çalmaya yönelen hırsızlar, birçok kişiyi dolandırmaktadır.

Sosyal medya oldukça etkin bir kişisel iletişim aracıdır ve bu araç sayesinde kitleleri yönlendirmek mümkün olmaktadır. Bu durum kötü niyetli kişiler tarafından suiistimal edildiğinde de ciddi sorunlar yaşanabilmektedir.

Instagram Hesabının Şifresi Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya ya da mail hesaplarınız için kullandığınız şifrelerin, büyük ve küçük harfler içermesi ve kolay tahmin edilebilir olmaması gerekmektedir.

Aksi halde instagram şifresi çalınması konusunda hırsızlara davetiye çıkarmış olursunuz. Birçok kişinin merak ettiği instagram şifresi geri alma, şifremi unuttum bölümünde bulunan bilgilerle yenilemeniz mümkün olan bir durumdur.

Ancak bu bilgileri de değiştirmiş olan bir hırsızla karşılaştığınızda durumu instagram ekibine iletmeniz gerekecektir.

Şifre Değişikliği Sonrası Hatalar

Bazen çalışan hesapların geri alınması durumunda instagram hesabım takip yapıyor gibi sorunlar yaşanabilir. Bu tür durumlarda ciddi bir temizlik aşaması gerekir ve her sorunu eksiksiz bir şekilde ekibe bildirerek sorunların çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook üzerinden instagram ekibine ulaşarak bilgi paylaşabileceğiniz hesabınız için son kullandığınız şifreler ve arkadaşlarınızı kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.