Instagram Direkt Mesaja Tıklanabilir Link Özelliği Geldi

Gün geçmiyor ki Instagram yeni bir özelliği daha kendisine eklemesin. Şimdiki özellik ise 4 yıl aradan sonra gerçekten çok kullanışlı olacak bir özellik. Direk Mesaj üzerinden gönderilen linkler bağlantı şeklinde değildi bilindiği üzere. Şimdi ise bağlantılı şekilde gönderilebilecek. Yani Instagram DM üzerinden göndermiş olduğumuz linkler bağlantı şeklinde ve tıklanabilir olacak.

Linkler yönlendirmeli olduğu için Instagram Direk Mesaj bölümü çok daha aktif ve kullanışlı hale gelecek. Sonrasında ise fotoğrafların Direct ile gönderiminde yatay ve dikey şekilde kırpma olmadan da gönderilebileceği söyleniyor. Bu yenilikler ile Instagram son kalan Direkt bölümüne de el atmış oldu. Bakalım rakipler bu yeniliklere nasıl yetişecekler. Yenilik üzerine yenilikler ile Instagram…

Ve diğer güzel yanı ise gönderilen linkin yanında kutucuk şeklinde bir ön izleme olması. Size gelen linkin ne olduğunu bilmeden açmak istemeyebilirsiniz. İşte bunun için de güzel bir ön izleme sistemi düşünmüşler. Link URL yanındaki kutucuktan gönderilen linkin içeriği görüntülenebilecek. Bu şekilde oldukça kullanışlı olacak olan Direkt Mesaj sistemi şimdide IOS kullanıcıları için kullanıma geçti bile. Yakın zamanda da Android tarafı da geliştirilerek kullanıcı hizmetine sunulacağı söylendi.

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.