Her geçen gün kullanıcısını arttıran İnstagram, sadece kullanıcı sayısını değil özelliklerini de arttırıyor. Son zamanlarda İnstagram’daki güncelleme ile gelen canlı yayın yapma özelliği kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Bu sayede kullanıcıların daha az program kullanması da hesaplarını takibini kolaylaştırıyor.

İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Öncelikle İnstagram’ınızın güncel olduğundan emin olun. Daha sonra İnstagram ana sayfada sol üstteki kamera simgesine tıklayın. Daha sonra da sol tarafta bulunan ‘canlı’ sekmesine ilerleyin. Çıkan ekranda ‘canlı video başlat’ seçeneğine tıklayarak ilk canlı yayınınızı başlatabilirsiniz. instagram canlı yayın başlayınca takipçilerinize bildirim gönderecek ve yayınınızı izlemenize olanak bulacaklardır.

Canlı Yayında Canlı Sohbet

Siz canlı yayınınızı yaparken sizi izleyen arkadaşlarınız canlı olarak size olan sorularını veya yorumlarını yazarak iletebilirler. Sizler de canlı yayınınıza devam ederken alttan geçen akışta yorumları görerek arkadaşlarınıza cevap verebilirsiniz. Katılan kişilere veya yorumlara göre yayın akışınızı da değiştirebilirsiniz. Sizi izleyen arkadaşlarınızı birbiriyle tanıştırabilir, sevdiklerinize olan mesajlarınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

İnstagram’da Canlı Yayın Yapamama Sorunu

Eğer İnstagram kullanıcısı iseniz ve İnstagram canlı yayın yapamıyorum diyorsanız, bir şeyler eksik olabilir. İnstagram canlı yayın özelliği ülkemizde 25 Ocak tarihinden itibaren kullanılmaya başlandı. Ve bu tarihten beri çoğu kullanıcı birçok canlı yayın yaptı bile. Ancak İnstagram’ınız güncel değilse yayın yapamıyor olabilirsiniz. Cihazınız ister Android ister İOS olsun Google Play Store veya App Store üzerinden güncelleme yaptığınıza emin olun.

En Güzel Anlarınızı Sevdiklerinizle Paylaşın

Yaşadığınız güzel anları paylaşmak için beklemenize hiç gerek yok. İster mezuniyetinize, ister en yakın arkadaşınızın düğününe, isterseniz de tuttuğunuz takımın maçına gidin; bu anı hemen sevdiklerinizle paylaşın. Ama anın tadını çıkarmayı da hiçbir zaman unutmayın…

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.