Instagram Canlı Yayın Kaydetme Özelliği

Instagram Canlı Yayın Kaydetme

Instagram canlı yayın kaydetme özelliği geldi! Artık canlı yayın yayın bitiminden sonra da kayıtlı şekilde durabilecek. Tekrardan izleme imkanı sunuyor da diyebiliriz. İlk başlarda snapchat gibi yayın bitimlerinde yayını silen instagram yeni bir yenilik ile bu sıkıntıyı da aşmış oldu.

Bugün gelmiş olan özellikle beraber canlı yayının sağ üst kısmında kaydet butonu beliriyor. Bu buton sayesinde yayınları kaydetmek mümkün oluyor. Tabii ki şöyle ince bir ayrıntı var ne kadar Instagram canlı yayın kaydetme özelliği gelmiş olsa da kaydedilen canlı yayını takipçiler tekrardan seyredemiyor. Bu yalnızca kullanıcıya özel bir yenilik olarak geliştirilmiş.

instagram canlı yayın kaydetme özelliği

Sadece yayını yapan kullanıcı tarafından ulaşılabilir olan canlı yayın kaydetme özelliği yayın sahibinin galerisine otomatik olarak kaydolacak. Bu özellik Facebook Live ve Periscope’nin uzun zamandır sahip olduğu bilinir bir sistem idi.

Bu arada kaydedilen video sade video olacaktır. Kesinlikle video içerisinde yorumlar kalpler gibi gönderilenler gözükmeyecektir. Kullanıma giren kaydetme özelliği IOS ve Android de kullanıma başlandı bile.

 

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.