İnstagram Hesabı Dondurma

Merhabalar instagram hesabını dondurmak isteyenler için bu konumuzu derlemiş bulunmaktayız. Öncelikle çok fazla detaya girmeden direkt olarak sizlere kısa ve öz şekilde İnstagram hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi anlatacağız.

Şunu söyleyebiliriz. Bu geçici bir dondurmadır dilediğiniz zaman instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile dilediğiniz zaman instagram hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Öncelikle instagramda https://www.instagram.com/accounts/edit/ bu linke tıklayarak. Hesabınızın ayarları kısmına geliyorsunuz. Burada hesabınızın ayarları bölümüne geliyorsunuz. Bu bölümün en altına indiğinizde karşınıza Hesabımı geçici olarak kapat butonu çıkacaktır.

instagram hesap dondurma

instagram hesap dondurma

Evet fotoğrafta görmüş olduğumuz Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklıyoruz ve hemen bizi başka sayfaya yönlendiriyor o sayfa da altta fotoğrafını eklemiş olduğumuz sayfadır.

instagram hesap dondurma işlemi

instagram hesap dondurma işlemi

Bu sayfada da size kapatma nedeninizi soran seçenekler sunacaktır. Burada ne seçtiğinizin pek bir önemi yok ben Başka bir şey seçeneğini işaretledim. Bu sebepten dolayı instagram hesap dondurma işlemi yapmak istediğimi İnstagrama ilettim. Bunun sonrasında ise alttaki fotoğraf bölümü gelecektir.

instagram hesap dondurma son işlem

instagram hesap dondurma son işlem

Evet son işleme geldik. Neden hesap dondurmak istediğimizi seçtik sonrasında sayfaya yönlendi ve burada da biz olduğumuzu kanıtlamak için instagram hesap şifremizi giriyoruz ve kırmızı buton olan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklıyoruz ve instagram hesabı dondurma işlemini başarıyla gerçekleştiriyoruz.

NOT : İnstagram hesap dondurma işlemi yalnızca haftada 1 defa yapılabilmektedir. Bunu göz önünde bulundurunuz. Sürekli instagram hesap dondurup aktif etmek hesabınızın banlanmasına sebep olabilir aman diyelim dikkat edelim 🙂